Přeskočit na hlavní obsah

Čeští výrobci oblečení, dplňků a šperků


V návaznosti na svůj článek o gothic obchodech jsem se rozhodla představit několik českých švadlen, krejčových či výrobců šperků, ať už v gothic či jiném stylu. Některé zřejmě již znáte, ale třeba vám přinesu i nějaký nový poznatek.


1) Navika - zde vám ušijí šaty na objednávku, např. podle drahých značkových šatů.2) Ophelia Without Eye (Fler) - tato slečna vyrábí naprosto dokonalé a velice oblíbené kousky, od loli sukní přes tylové obrovitosti po naprosto ujeté brože.3) Riwwa Nerona - skutečně jedinečné korzety i jiné oblečení a doplňky. Specializace především na viktoriánskou éru a podobně. Cena odpovídá maximální kvalitě materiálů i provedení, navíc ve stejném oblečení zřejmě nikoho jiného nepotkáte.
4) Oberna - v tomto e-shopu seženete goth šperky, ať už sháníte čelenky, hodinky či přívěsky na mobil. Převažují zde viktoriánské a romantické šperky, kameje apod.
Podobných výrobců jistě existuje mnohem více a patří jim mé velké uznání za to, že nám zprostředkovávají módu, která by zde jinak nebyla příliš dobře dostupná. Znáte-li někoho podobného nebo jeste-li sami výrobci, můžete se o odkaz podělit v komentářích.

Komentáře

 1. Díky za super tipy :]
  Na Fleru znám ještě i z vlastních nákupů MyObsession (nejen gothic) a Gothic Burlesque shop... dají se tam najít taky fajnový věci :]

  OdpovědětVymazat
 2. MyObsession jsme předváděli na módní a vlasové přehlídce, ale není to zrovna můj styl :).

  OdpovědětVymazat
 3. Tak můj uplně taky moc ne, ale mám od nich na zakázku cestovní růžovou leopardí tašku a nemůžu si jí vynachválit :]

  OdpovědětVymazat
 4. Také děkuji za tipy :) ! Musím číci, že jsem ze všech zmíněných znala jenom Riwuu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A hádám, že jich bude ještě mnohem víc, o kterých nevím :).

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…