Přeskočit na hlavní obsah

"Gothic shopy"


Máte rádi hřbitovy? Obdivujete upíry? Chcete být gothicem? Žádný problém! Vyluxujte rodičům z účtu deset dvacet tisíc, navštivte nejbližší gothic obchod, nakupte si dva kompletní outfity, abyste je mohli střídat, a jste hotový goth. Jen si, při všemocném Satanovi, příliš neprohlížejte modely ostatních, nebo zjistíte, že v naprosto totožném korzetu, sukni a gládách vypadají lépe. A nezlobte se, až se vám za dva měsíce oblečení rozpadne. Co byste za těch pár zbytečných tisícovek chtěli, že?

•••
Tolik na úvod od věčného rýpala. Vím, že trochu přeháním, ale mé zkušenosti mě k tomu nutí. Znám desítky lidí, kteří, lidově řečeno, nemají páru o gothic rocku, přesto o sobě prohlašují, že jsou stoprocentní goths. Několik z nich bylo dokonce ještě nedávno hip hopery, procházeli se po městě v mikinách ke kolenům a s rovným kšiltem, pak jednoho dne navštívili gothic shop a druhý den už se na internetu objevila fotka, kde v záři svíček děsivě hrozí do objektivu. A nejsou to jen mladé dívky, které nemají dostatek informací a teprve se hledají. Často jde o dospělé či teenagery. Stát se po vizuální stránce gothem je dnes až příliš jednoduché. A ačkoliv je v goth stylu nejdůležitější hudba, je rčení "šaty dělají člověka" platné i zde. Jak poznáte u dívky na party, jestli zná Bauhaus? Určitě jako první zaregistrujete saténový korzet a dlouhou černou sukni. Jistě, gothic shopy zjednodušují život i skutečným goths, ale má to vůbec smysl? Gothic rock vznikl z punku a převzal z něj i metodu oblékání DIY (do it yourself - udělej to sám). Prodej předraženého rádoby goth oblečení z nekvalitních materiálů tuto myšlenku naprosto potírá. Zkuste si někdy místo nákupu nových okovaných kalhot vylepšit ty staré. Pokud právě neoplýváte zručností, můžete zajít do normálních obchodů. Budete se divit, co najdete za poklady a možná vám pak zbudou peníze i na nějaký ten gothic koncert.
Komentáře

 1. máš recht. Jediný, co mam z teho gothic shopa, je ten muj kabát, tímto končím tvá Máňa a čekam, kdy se rozpadne :D ale táta říkal, že mi ušije :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám jen jednu úplně obyčejnou sukni, protože byla ve velké slevě a nevypadá typicky "nosferáťácky". Jediné, co chápu že se většinou nedá koupit jinde, jsou boty... Ale já i boty seženu jinak.

   Vymazat
 2. Byly časy, kdy jsem si tam někdy něco i koupila. Ale naštěstí jsem rychle zjistila, že to zaprvé vypadá na mě moc metalově a temně, zadruhé seženu v sekáči, na aukru nebo i v normálních obchodech daleko lepší věci a zatřetí...že to všechno seženu především mnohokrát levněji. Faktem zůstává, že se tam občas zajdu podívat. Jen tak pro srandu. Máme Nosferatu hned vedle školy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky tam občas zajdu, s přítelem nebo kamarádkou... ale obvykle odcházíme s prázdnou.

   Vymazat
 3. Moc trefný článek :) z "bubushopu" mám všehovšudy jeden kabát, protože jsem sháněla nějaký na podzim a tenkrát jsem na něj narazila v Lipsku (zlevněný na 39 euro). Padl mi do oka, protože nebyl nijak přeplácaný kovovými doplňky a nevypadala jsem v něm, jak kdybych vykradla železářství :D
  Na plné čáře u mě však vyhrávají sekáče (a Vinted.cz samozřejmě :D). V normálních konfekčních obchodech se také dají sehnat parádní věci, ne že ne :) DIY je moje malá specialita, ačkoliv ne vždy mám nějaký dobrý nápad :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…