Víkend mezi auty, letadly a hrnečky

Náš poslední víkend byl nabitý zážitky. Již delší dobou jsme s Markem plánovali návštěvu Lipeneckého obra - přehlídky modelů letadel. Ráno jsme však zaspali a předpokládali jsme, že to nejlepší jsme zmeškali. Opak  byl však pravdou. V den Lipeneckého obra se totiž na Zbraslavi konal závod veteránů, o kterém jsme ani nevěděli a kde jsme právě díky zaspání stihli právě ta nejlepší auta. Udělali jsme si tedy procházku kolem tratě závodu a pokračovali do Lipenců. Tam jsme dorazili teprve kolem třetí, ale i zde se nám pozdní příchod vyplatil - právě ve chvíli, kdy jsme dorazili, vzlétl veliký model větroně s rozpětím asi osm metrů. Následovalo několik stíhaček, které předváděly nejrůznější kusy. Nikdy jsem na podobné akci nebyla, takže jsem byla opravdu nadšená. Jediné co se mi příliš nelíbilo bylo občerstvení, kde nejdřív neměli Kofolu, pivo neměli zrovna vychlazené a vepřovou krkovici vydávali za kuře. Jinak byl den opravdu vydařený, dokonce jsme viděli akrobacii s vrtulníky a s Markem jsme si koupili házedlo (model letadla bez motoru o rozpětí 80 cm - hází se s ním podobně jako s vlaštovkou) - hodláme jej vylepšit na goticko metalové žihadlo.

Na Marka zrovna trochu fouklo :D .

Když se řekne model letadla, představíte si letadlo s rozpětím několik metrů? (Obrázek je ze stránek Lipeneckého obra.)

Neděli jsme plánovali strávit poklidně u televize, ale nakonec jsme se rozhodli i s mojí mamkou vyrazit na tradiční hrnčířské trhy v Berouně. Navštívit Beroun právě v neděli se ukázalo jako dobrý tah, jelikož největší nával proběhl předchozí den. Zásoby zboží u stánků byly sice zúženy, nicméně i tak jsme toho nakoupili tolik, že víc už bychom ani neunesli. Kromě keramiky jsme si všichni tři pořídili krásné šperky, romantický krasohled a poprvé jsem ochutnala burčák. Fotky všech našich úlovků zveřejním, hned jak se s nimi vrátím od Marka k rodičům a budu mít čas je všechny nafotit.

Ilustrační obrázek ze stránek Berouna.

Náš víkend, který byl původně naplánován jako odpočinkový, se nakonec stal velice akčním a značně vyčerpávajícím, ovšem za nakoupené maličkosti a nabyté zážitky to rozhodně stálo.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Lednové focení, část první

Zpět k Vánocům