Koncert Wednesday 13

Neděle pro mě byla svátkem. Do Čech totiž dorazila jedna z mých úplně nejoblíbenějších skupin - Wednesday 13 se svou kapelou. Na tuto akci jsem se těšila už dlouho, a tak jsme s Markem namísto přešlapování doma vyrazili s půlhodinovým předstihem. A dobře jsme udělali. Na Ticketstreamu byla totiž za místo konání označena Nová Chmelnice. Znala jsem klub Exit Chmelnice, který již nějakou dobu nefunguje. Místo něj byl otevřen nový klub Exit-us, který má stále web www.exitchmelnice.cz. Vůbec mě tedy nenapadlo, že Nová Chmelnice není tentýž klub. Někdo jiný totiž opravil starý Exit a pojmenoval jej Nová Chmelnice. Dovedete si tedy jistě představit mé zděšení, když jsme dorazili před Exit-us, kde visela cedulka "zavřeno". Začali jsme tedy rychle volat různým známým, hledat na internetu a běhat mezi stanicemi MHD. Když jsme dorazili do správného klubu, bylo už skoro půl osmé a podle Ticketstreamu měla akce začít přesně v sedm. Utěšovala jsem se předkapelou, kterou jsem sice vidět chtěla, ale ne nezbytně. Nakonec se ukázalo, že v sedm se pouze otevíral klub a celá akce měla začít až v osm. Jsem ale ráda, že jsem to nevěděla předem, díky tomu jsem stihla i předkapelu, která začala hrát na minutu přesně.

Stoprocentní přesnost mě příjemně překvapila, to jsem zažila snad poprvé v životě. Dalším plusem bylo nazvučení - byly dobře slyšet všechny nástroje i zpěv, což také nebývá vždy. Také jsem velice ocenila, že koncert byl nekuřácký, sice se kouřilo u baru a občas si někdo zapálil i přes zákaz, celkově však bylo ovzduší v klubu moc příjemné. Dobře zde také fungovala klimatizace, takže mi nebylo horko ani při skákání u pódia. S povděkem jsem přijala také nové dveře u záchodů, které se konečně dají zamykat (ano, opravdu si všímám všeho). Jako jedinou nevýhodu jsem hodnotila pivo, které by vzhledem k chuti mohlo být levnější.
Večer zahájila českoněmecká glamová skupina Bitch and Chips, kterou jsem do té doby znala jen jako "tu kapelu, kde bubnuje prodavač z Nosferatu". Jejich hudba je našlápnutá a energická a skupina se role předkapely zhostila dobře, rozhýbali publikum a večer se správně rozjel.
Wednesday 13 a spol. nastoupili za tónů intra Blood Fades To Black. První co mě zaujalo bylo zpěvákovo líčení, se kterým vypadal, jako by parodoval black metalovou kapelu Immortal. Očekávala jsem, že se v odehraném setu budou vyskytovat především písničky z nejnovějšího alba Calling All Corpses. Z něj však myslím zahráli jen dvě - I Wanna Be Cremated a Calling All Corpses. Zbytek se nesl spíše v retrospektivním duchu. Došlo i na známé či méně známé písničky z CD Transylvania 902 10: Song of Death, Dying And the Dead z roku 2005, dokonce z něj hráli víc než z nového alba. Zvolili spíše tvrdší a rychlejší písničky, což zrovna mě až takovou radost neudělalo, mám od Wednesday 13 ráda všechno, ale pomalejší a melodičtější kusy mám ještě o trochu raději. Songy Till Death Do Us Party a I Walked With a Zombie mě ale plně uspokojily. Navíc při I Love To Say Fuck či Bad Things se výborně skanduje, takže i přesto, že jsem se nedočkala svým nejoblíbenějších písní, jsem si koncert užila nadmíru. Vystoupení Wednesday 13 jsem viděla již podruhé a z celého srdce doufám, že ne naposledy. Kdo na koncert nedorazil, velice prohloupil.

Fotky se nezdařily, ale experiment s videy docela vyšel. Škoda že jsou tak krátká.
video

video
(záběr do černoty je ve skutečnosti pohled na mou skákající maličkost - důkaz, že jsem tam byla :D)

A aby kladných zážitků za jeden den nebylo málo, když jsme se cestou domů stavili v McDonald's a mně se podařilo velice hloupě vylít celé pití, slečna která nás obsluhovala nám sama od sebe zdarma natočila novou velkou Colu a chovala se k nám velmi mile a vstřícně.
Kromě prvního nerváku se špatným klubem jsem si tento den moc užila. Kéž by to tak vycházelo pořád.

Komentáře

 1. Už jsem si je i poslechla a příště třeba půjdu s Tebou, nezní to tak špatně :P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koncert by se ti mohl líbit, je to takové živé a dobře se na to skáče :).

   Vymazat
 2. heh niekedy nieje na škodu ked kapely meškajú :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni právě vůbec nemeškali, na ticketstreamu to měli špatně napsané... Naštěstí :).

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Lednové focení, část první

Zpět k Vánocům