Halloween a Gamma Ray v Praze - report

V pátek došlo na poslední vánoční dárek a já s Markem jsme se vydali na koncert Helloween a Gamma Ray, na který jsme dostali lístky od mých rodičů. Nikdy jsem se neoznačovala za metalistku, ale je pravda, že se mezi metalisty běžně pohybuji, projela jsem už nespočet metalových akcí a metalových kapel jsem viděla víc než kdekterý "metalista". Proto jsem byla na koncert opravdu hodně zvědavá, což ještě podpořily pochybovačné články na účet Helloweenů, které se po začátku Hellish Rock Tour vyrojily. Často prý opakují staré kousky a k novým se nedostanou. Kapela si tuto kritiku nejspíše vzala k srdci, protože nových skladeb z alba Straight Out Of Hell do setlistu zařadila minimálně šest, což je poměrně dost.

Fotka těsně po otevření TipSport Areny, ještě s plachtou Shadowside v pozadí (nad Markovým levým ramenem). Nad Markovým pravým ramenem vykukuje okraj plachty Helloweenů.

Koncert odstartoval přesně na čas, což bylo velice sympatické. Zahájila ho brazilská kapela Shadowside, která mě zaujala hlavně tím, že měla zpěvačku, která se hlasem vyrovnala mužským zpěvákům, aniž by se ze sebe muže snažila udělat. Navíc dokázala předvést jak mužský, tak ženský aspekt svého hlasu.
Shadowside skončili opět přesně podle rozpisu a Gamma Ray začali dokonce o pět minut dříve. Jejich vystoupení bylo velice optimistické, došlo i na songy To the Metal, Gamma Ray či Future World. Zahráli také několik kousků z nového "předalba" Masters of Confusion, které předchází očekávanému CD. Potěšilo mě, že jsem víc než polovinu skladeb znala. V to jsem ani nedoufala, protože Gamma Ray nemám moc naposlouchané. Z jejich vystoupení sršela radost z muziky, tak typická pro starší rockery.
Helloween opět začali o několik minut dříve (po této stránce byl tento koncert vážně výjimečný a obdivuhodný, všichni pořadatelé a kapely by se mohli poučit) dynamickým songem Wanna Be God, který odehráli za prosvícenou vojenskou maskovací sítí. Když byla síť stržena, kapela začala téměř bez přestávky servírovat jednu skladbu za druhou. Během jejich samostatného vystoupení se zastavili pouze jednou, když rozespívávali diváky. Trochu víc uvolnění si užili až během přídavku, kdy vyšli na pódium i s Gamma Ray a společně zahráli několik útržků známých písní, spojených do jednoho celku. Obě kapely si tak užily komunikaci s diváky dosyta a my odcházely z koncertu ve veselé a sváteční náladě. Vůbec by nezaškodilo, kdyby teď alespoň jedna ze skupin ohlásila svou účast na některém z českých metalových festivalů, určitě bychom to nevynechali.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Lednové focení, část první

Zpět k Vánocům