První letní výlet: Olomouc

Minulý víkend jsem si s mamkou udělala výlet do Olomouce. Hlavní podstatou "výletu" byly přijímačky, ale ty bych zatím raději nerozebírala. Po splnění povinností, kvůli kterým jsme přicestovaly, jsme vytáhly foťák, sluneční brýle a staly se z nás turistky.


Pohybovaly jsme se téměř jen v historickém centru, takže jsem neviděla Olomouc celou, střed města je ale velice krásný. Překvapilo nás, že se v každé uličce nachází minimálně pět hospod, restaurací a cukráren, a od té doby jsme v podstatě chodily od dortu ke kuřeti, od kuřete ke kávě, od kávy ke zmrzlině a tak podobně :D. Moje ideální dovolená prostě nespočívá v projezdění světa, ale jeho projedení.

V naprosto dokonalé nepálské restauraci a irském pubu zároveň. Na naprosto nejlepším kuřeti tandoori se smetanovou omáčkou s kešu oříšky a kardamomem a s rýží se sušeným ovocem.

V pauzách mezi ochutnáváním Olomouce jsme se samozřejmě také pokoušely navštěvovat památky. Objevily jsme celou řadu různých pasáží a průchodů, které nás vždy vyvedly buď na náměstí, nebo k hotelu. Podívali jsme se do několika různých kostelů, vyfotily se skoro na každém náměstí a prošly místní parky, které přímo vybízely k pikniku s vodní dýmkou.

V uličce před hotelem...

...a v hotelu.

Před nádhernou kašnou na Horním náměstí (bohužel na fotce nejsou vidět krásné detaily)

Kostel sv. Václava

Vchod do vily Primavesi

Další nádherná kašna, tentokrát před kaplí sv. Jana Sarkandera

A nakonec: jak jinak. Opět v nepálské restauraci, tentokrát s kuřetem masala, rýží s mátou a domácí okurkovou limonádou :).

Mám Čechy ráda a ráda po nich cestuji, myslím že je to naprosto srovnatelné s dovolenou v zahraničí. V Olomouci se nám líbilo a určitě sem povedou i některé další naše prázdninové cesty. 

Komentáře

  1. "Moje ideální dovolená prostě nespočívá v projezdění světa, ale jeho projedení." - toto si vystihla, uplne suhlasim :D:D:D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo se z dovolené nejvíc těší na jídlo :D.

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Lednové focení, část první

Zpět k Vánocům