Přeskočit na hlavní obsah

První letní výlet: Olomouc

Minulý víkend jsem si s mamkou udělala výlet do Olomouce. Hlavní podstatou "výletu" byly přijímačky, ale ty bych zatím raději nerozebírala. Po splnění povinností, kvůli kterým jsme přicestovaly, jsme vytáhly foťák, sluneční brýle a staly se z nás turistky.


Pohybovaly jsme se téměř jen v historickém centru, takže jsem neviděla Olomouc celou, střed města je ale velice krásný. Překvapilo nás, že se v každé uličce nachází minimálně pět hospod, restaurací a cukráren, a od té doby jsme v podstatě chodily od dortu ke kuřeti, od kuřete ke kávě, od kávy ke zmrzlině a tak podobně :D. Moje ideální dovolená prostě nespočívá v projezdění světa, ale jeho projedení.

V naprosto dokonalé nepálské restauraci a irském pubu zároveň. Na naprosto nejlepším kuřeti tandoori se smetanovou omáčkou s kešu oříšky a kardamomem a s rýží se sušeným ovocem.

V pauzách mezi ochutnáváním Olomouce jsme se samozřejmě také pokoušely navštěvovat památky. Objevily jsme celou řadu různých pasáží a průchodů, které nás vždy vyvedly buď na náměstí, nebo k hotelu. Podívali jsme se do několika různých kostelů, vyfotily se skoro na každém náměstí a prošly místní parky, které přímo vybízely k pikniku s vodní dýmkou.

V uličce před hotelem...

...a v hotelu.

Před nádhernou kašnou na Horním náměstí (bohužel na fotce nejsou vidět krásné detaily)

Kostel sv. Václava

Vchod do vily Primavesi

Další nádherná kašna, tentokrát před kaplí sv. Jana Sarkandera

A nakonec: jak jinak. Opět v nepálské restauraci, tentokrát s kuřetem masala, rýží s mátou a domácí okurkovou limonádou :).

Mám Čechy ráda a ráda po nich cestuji, myslím že je to naprosto srovnatelné s dovolenou v zahraničí. V Olomouci se nám líbilo a určitě sem povedou i některé další naše prázdninové cesty. 

Komentáře

  1. "Moje ideální dovolená prostě nespočívá v projezdění světa, ale jeho projedení." - toto si vystihla, uplne suhlasim :D:D:D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo se z dovolené nejvíc těší na jídlo :D.

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts. 

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…