Přeskočit na hlavní obsah

Léto v Praze

Co pořád dělám, že poslední dobou tak málo přispívám? Chodím na výlety, za kulturou, po památkách, prostě vše, co mě rodiče nutili dělat odmala a já to teprve čerstvě přestala nesnášet. Druhou verzí je, že chodím na pivo - podvečerní pivo na letní zahrádce hospody má úplně jiný rozměr než "prostě pivo". No a nejraději spojuji obě verze dohromady (jak jste si jistě všimli například v článku o noci kostelů :D).První prázdninovou procházku jsme s Markem podnikli do nedaleké lesní zoo, kam jsem chodila jako dítě a dlouho jsem tam nebyla. Zajímalo mě, jestli je po povodních v pořádku a jestli je v ní stále ochočená liška, která se údajně nechala drbat.
Do zoo jsme vyrazili pěšky po cyklostezce, pochopitelně jsme cestou nevynechali pivní stánek a za krásného smrákání jsme dorazili do cíle. Zde se nám dostalo velkého zklamání, protože liščí klec byla z boku vypáčená a ochočené zvíře bylo pryč. Jestli jí někde ukradl nebo jí ublížil, tak to vážně nechápu. Někteří lidé jsou pěkně hnusní. Naštěstí ostatní zvěř byla na svém místě, povodně nezanechaly výrazné následky a loudící divocí kanci mi zlepšili náladu. Ostatní zvěř (snad kromě fretky, králíka a bažanta královského) máme na zahradě a nějakou dokonce navíc, třeba ježky a netopýry.
Mimochodem, koupila jsem si na berounských trzích pásek k historické ledvince z Drážďan, takže jsem ji konečně začala nosit a jsem nadšená. Ledvinky jsou úžasně pohodlné! Jak jsem doteď mohla být tak slepá? :DPoštolka

Plyšák :D

Čuník v pozadí :D


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…