Přeskočit na hlavní obsah

Podzimní jídlo, pití, zvěř - a tak dále

Když už je skoro advent, je nejvyšší čas přidat něco málo z doby kolem Halloweenu :D. Tak tedy především - poté, co jsem domů z několika zdrojů nanosila hromadu dýní, začali jsme je s Markem postupně zpracovávat, a tak jsem poprvé vyzkoušela dýňovou polévku, zapékané těstoviny s dýní a dýňový cheescake. Používala jsem více druhů dýní, proto je dort tolik oranžový, zatímco polévka je úplně světlá. Z cheescaku je Halloweenský Pacman, jelikož mi ho rodiče kus ujedli dříve, než jsem si ho stihla vyfotit. Co se týče Halloweena jako takového, bohužel připadl na čtvrtek, kdy máme školu až do večera, takže na oslavy bohužel nedošlo. Snad příště.
Tu nejlepší zkonzumovatelnou věc jsme ale vyráběli už v průběhu léta, ovšem teprve na podzim to bylo hotové - patnáct litrů bezového vína - bílé z květů a červené z plodů. A je to naše mistrovské dílo. Musím ho bránit tělem, aby nám od každého zbyla alespoň jedna lahev na Vánoce, jelikož je nečekaně skvělé.

(A protože jsem dlouho nepřispívala, fotek je hodně.)

Víno jsme vařili tak: svařili jsme cca 7l vody se 3kg cukru a vystydlým sirupem jsme zalili květy a citronové plátky (bez pecek, prý hořknou), přidali jsme nadrobené droždí a dali na šest týdnů kvasit. Na červené víno jsme několik litrů bobulí svařili rovnou se sirupem, vymačkali, scedili, přidali droždí a nechali kvasit stejnou dobu, jako víno bílé. Obě jsou poměrně dost alkoholická, bílé je svěžejší a mírně nahořklé, červené je hutné a sladké.
A střípek z Halloweenu - kostlivé tričko a dýňové nehty - když už jsem ten den musela sedět ve škole, tak alespoň stylově.

Letos nebyl čas na strašidelné jídlo, tak jsme si alespoň večer nad filmem připily bowlí s želé strašidly a zuby.
A nakonec: nová obyvatelka našeho domu, kočka Čočka. Je to velice hrdá malá démonka a fascinují ji parohy mrtvých zvířat, které ráda ocucává :D. Momentálně také přes zimu přechováváme dva ježky, Schrödingera a Dortíka (jmenují se podle způsobů, jak jsem je donesla domů), ale nejsou právě fotogeničtí a podrážděně na mě funí, kdykoli se přiblížím :D.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…