Přeskočit na hlavní obsah

Lordi pro Lilly

Na jaře slavila moje kamarádka Lilly dvacáté první narozeniny, a tak jsem pro ni vyrobila dárek na přání: tričko s logem kapely Lordi, jejichž trika jsou obvykle dost přeplácaná.

In the spring my friend Lilly celebrated twenty-first birthday, so I made ​​her a gift for request: T-shirt with the logo of the band Lordi, whose shirts are usually quite kitschy. 
Můj vzor z Googlu
My pattern from Google

Provedla jsem to tak, že jsem si na internetu našla požadované logo, na triku jsem si naměřila střed a okraje, natáhla jsem ho přes monitor notebooku, upevnila jsem ho kolíčky na prádlo a bílou tužkou na oči jsem obtáhla prosvícený nápis. Pak jsem triko sundala, vsunula do něj igelitku a předkreslený tvar obtáhla štětcem s barvou na textil. Nakonec jsem nápis nechala zaschnout, zažehlila jsem ho a za pár hodin se už dárek předával na oslavě.
Lilly už triko prý prala a barva zřejmě drží dobře :).

I did this so that I found desired logo on the internet, I measured the center and the edges of the T-shirt, I fixed it on laptop monitor with clothes pegs and I traced the shining sign with a white eyeliner. Then I slipped a plastic bag into the T-shirt and traced the shape with the brush with a paint on textiles. In the end I let it dry, ironed it and for a couple of hours the present was donated at the celebration. 
Lilly had already washed the T-shirt and the color seems to hold well :).


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts. 

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…