Výstava Tim Burton a jeho svět


Předevčírem skončila výstava Tim Burton a jeho svět. Chystali jsme se na ni už dávno před tím, než byla vůbec zahájena. A samozřejmě jsme se k návštěvě odhodlali den před koncem. Takže jsme v sobotním vedru doklusali na Staromák, abychom zjistili, že fronta vede od domu U kamenného zvonu až někam za Husův památník. Jelikož Marek měl jít ještě do práce, ani jsme frontu nezkoušeli, stavili se v Palladiu na nějakém tom studeném drinku (poprvé jsem měla Matcha Ice Tea), vyfotili jsme se a odložili návštěvu na další den.

Two days ago ended the exhibition World of Tim Burton. As usual we arrived at the last minute. On Saturday we arrived at the Old Town Square, but the queue was so long that we had to leave. We had just some cold drinks at Palladium (I had Matcha Ice Tea for the first time). 
On Sunday (the very last day of the exhibition), we had more luck. The queue was just short and we got into the gallery after just half an hour.

Matcha Ice Tea - ošklivá, ale překvapivě chutná kapalina :D

A ověřená domácí limonáda

Když už jsme byli u toho, vyfotili jsme rovnou můj outfit - bohužel jsme měli jen starý kompakt, takže fotky nejsou nic extra (ovšem ty zbylé jsou z mobilu a jsou ještě horší :D)
Korzet/corset: Aukro
Sukně/skirt: Benetton
Botyshoes: S. Oliver
Kabelka/handbag: Galerie Skácelík (Facebook)
Mašle/bow: Claire's

V neděli, tedy v poslední den výstavy, jsme měli podstatně větší štěstí. Když jsme dorazili ke Kamennému zvonu, fronta byla sotva poloviční. Asi minutu po našem příchodu se za nás zařadil štrůdl návštěvníků, vedoucí téměř na druhý konec náměstí. Čekali jsme jen něco kolem půl hodiny a pak jsme byli vpuštěni do světa Tima Burtona.

Já s Burtonovým modelem nafukovacího balonu ke Dni díkuvzdání. Ještě jme to stihli, v dalších deseti minutách ho vyfouknuli a zabalili.


Replika exponátu Mozek s chapadly u pokladen se jako jediná ještě mohla fotit.

Výstava jako taková obývala dvě patra krásného gotického domu. Exponáty zahrnovaly vše od loutek po náčrty na hotelových ubrouscích. Díla byla rozdělena do místností podle tematických okruhů, jako například vlivy, figurace či karnevaleska. Nás nejvíc zaujal celek nerealizovaných projektů, kde jsme zjistili, že Burton rozpracoval např. příběh Trick or Treat (Halloweenská noc), který vypadal velice slibně. Přímo na výstavě byla k vidění smyčka s krátkým filmem Vincent, což je vlastně animovaná báseň o chlapci, fascinovaným Edgarem Allanem Poem a Vincentem Pricem, a videoklipy a reklamy, na kterých Tim Burton spolupracoval. Tak jsme zjistili, že se podílel třeba na klipech kapely The Killers.

The exhibition was held in the beautiful Gothic House at the Stone Bell. Exposed was everything from puppets to sketches on hotel napkins. Shown were also movies from short student films to feature films and video clips of The Killers, on which Tim Burton worked. The works were divided into thematic areas, such as figuration or influences. We liked the most unrealized projects. Here we found that Burton had worked on such films as Trick or Treat, which looked very promising.Dále byl k vidění epizodní film The World of Stainboy, natočený na motivy Burtonovy básnické sbírky Ústřičkova smutná smrt. Další filmy, od krtátkometrážních z Burtonových studentských let po celovečerní kasovní trháky, se promítaly ve sklepení domu.
Po dvou hodninách prohlížení jsme nakonec zamířili do Obchodu Tima Burtona a pořídili si něco na památku a něco, co snad jednou bude zdobit naše první vlastní bydlení :).

Ústřičkovu smutnou smrt jsem dostala k svátku, pohled s Muminem, katalog a plakáty s Mrtvou Karkulkou a Modřenkou máme z výstavy.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Lednové focení, část první

Zpět k Vánocům