Přeskočit na hlavní obsah

Paříž 2014 - den 2

Druhý den byl na fotky asi nejbohatší :)


Den 2:
- jdeme trasu věž Saint-Jacques --> Sainte-Chapelle --> Notre Dame (překvapuje mě, že i přes velké množství lidí je v chrámu stále jistá duchovní atmosféra) --> nábřeží Saint-Michel s knižním trhem (nacházím zde časopisy Vogue, nejstarší z roku 1951) --> Pantheon (máme štěstí, je z poloviny v rekonstrukci a obalený plachtou) --> Lucemburská zahrada (líbí se mi budka pro kachny ve fontáně) --> kostely Saint-Sulpice a Saint-Germain-des-Prés --> galerie Orsay (kde už je zavřeno, ale i zvenku je bývalá nádražní budova hezká)
- večer sedíme na nábřeží Seiny, kde je spoustu stolů na stolní hry, nářadí na cvičení a na zemi jsou namalovaná různá prostředí pro hry - bludiště, skákací panáci atd. - a Francouzi to vše opravdu využívají, celé nábřeží v podvečer vypadá jako velký festival
- dojdeme až na náměstí de la Concorde a pořizujeme noční fotky obelisku a Eiffelovky, pak už opravdu hodně unavení zamíříme k hotelu
U věže Saint-Jacques


V těch plechových budkách jsou složené knižní stánky

Obestavěná Sainte-Chapelle

Chytám štěňátko prchající do silnice. Přežilo :D.

Pidiorloj, pff :D

Věže Notre-DameA jsme v Sainte-Chapelle

Odcházíme od Sainte-Chapelle


Všudypřítomná pítka
Notre-Dame z vnitřku, vnějšku i okolíKnižní trh na nábřeží u Notre-Dame

Miluju bílé kočky, tuhle bych si nejraději vzala domů :/.

Pantheon v rekonstrukci

Super byteček v Patheonu :D

Zakrytá kopule a podlaha :/
Prostě asi milion fotek z Pantheonu a jeho krypty :DLucemburská zahrada a palác


A jdeme ke kostelu Saint-Sulpice


Poslední pohled do Saint-Sulpice

Kostel Saint-Germain-des-Prés, jeden z nejstarších v Paříži

Uvnitř probíhala mše, tak jsme se ani moc nerozhlédli, decentně jsme pořídili jednu fotku a zmizeli.

Paříž je plná rozmanitých etnických obchůdků... Tu lebku bych brala :)


Muzeum Orsay

A Markovo noční dílo :D
A pak kolem projel autobus a někdo z něj po mně hodil kelímek Coly, takže jsem byla celá ulepená a zmáčená a ještě jsem dostala pěknou pecku :/.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…