Přeskočit na hlavní obsah

Paříž 2014 - Den 4


V uplynulém roce jsem prokázala snad největší pasivitu, jaká se ve mně kdy zrodila :D. Prosím, dokončete se mnou prázdninovou prohlídku Paříže a já se snad brzy zase rozjedu a dodám něco aktuálnějšího :). A nebo možná něco ještě staršího, co se mi tu za tu dobu nahromadilo :D.Den 4:
- trasa tohoto dne je: galerie Centre George Pompidou (dovnitř nejdeme, podíváme se jen do vestibulu), kostel Saint-Merri (je v rekonstrukci a nemůžeme se do něj podívat) a Stravinského fontána --> Louvre (já s Markem jdeme na egyptské památky - doplňujeme znalosti získané ze Star Gate :D) --> oblouk Carrousel a zahrady Tuileries (co je tam zajímavého k vidění najdete na fotkách :D) --> náměstí Concorde --> Grand a Petit palais --> Champs Elysées --> Vítězný oblouk (od něj nám jede autobus až k hotelu, cestou vidíme z okna Clichy, nasvícený Moulin Rouge a chrám Sacré Coeur)


Centre George Pompidou a kostel Saint-Merri v pozadí...

...Stravinského fontána a Centre George Pompidou v pozadí...

...Stravinského fontána a kostel Saint-Merri v pozdadí. Prostě kam v Paříži kopnete, najdete památku :D.

Louvre


Hadí prsten se mi líbí... Skoro bych ho i chtěla, kdybych neměla podobný. Z Metalfestu. Za dvě stovky :D. 
 Mumie jen oživnout

Mumie krokodýla...

...koček... 

...berana

Mistička

Letmý pohled z okna Louvru

Obrácená pyramida pod Lovrem, pod kterou, jak všichni víme, leží Máří Megdaléna :D.

Oblouk Carrousel

Od Carrouselu pohled zpět na Louvre

Carrousel zespoda

Zdá se, že od Louvru je to přes zahrady Tuileries a Concord co by kamenem dohodil k Vítěznému oblouku. Omyl. Málem jsem na té trase nechala nohy :D.

Louvre jsme nechali za sebouZahrady TuileriesA co že je tedy k vidění v zahradách Tuileries?

Přece kozlové.

Uff

Concord s obeliskem poctivě stopeným v Luxoru :D

Petit palais (Malý palác)

Grand palais (Velký palác)

Vstup do Malého paláce


Invalidovna z dálky

Megadelfín na mostním pilíři

Skleněná střecha Velkého paláce


Konečně Vítězný oblouk

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts.

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…