Přeskočit na hlavní obsah

Vánoce u nás

Konečně jsme se dostali do současnosti - k Vánocům :).

Stromeček letos taťka přivezl z Moravy z našeho lesa :).

Letošní příprava na Vánoce mě málem stála nervy. Obvykle mám dárky vyřešené už v listopadu, nejpozději začátkem adventu už mám nakoupeno nebo i zabaleno. Tentokrát jsem do adventu sice stihla udělat dva věnce (na které jsem byla patřičně hrdá :D), nic jiného jsem ale nestíhala, obdarovávaní mě vytáčeli tím, že si dárky kupovali sami a na nic jiného jsem nemohla přijít ani najít v obchodech. Nakonec jsem ale přece jen něco vymyslela, poslední dárky přišly 20. prosince poštou, nic se cestou nerozbilo a já stihla zabalit. Načež mi mamka svěřila asi tak tisíc dárků pro babičku, dědu, sestru, neteř... a já musela den před Štědrým dnem do noci mašlovat balíčky :D. Je fakt pech být nejlepší z rodiny v balení dárků :D. Na samotný Štědrý den jsem tedy byla unavená, zaspala jsem, nic jsem nestíhala, vůbec jsem neměla čas se podílet na zdobení stromečku, prostě chaos. Naštěstí jsem nakonec všechno stihla a ty pravé Vánoce mohly začít. 
Nejdřív jsme jeli na večeři k Markovým rodičům. Tam jsme dostali hráškovou polévku, smaženého kapra s bramborovým salátem a hromadu dárků.


Adventní věnce

Vánoce u Markových rodičů

Vánoční Peginka

Peginka se tvářila znuděně, dokud nedostala vlastní dárek


Ale nakonec dostala jezevčíka, což jí výrazně vylepšilo náladu :)

Když jsme se vrátili k nám, všude blikaly hasičské majáčky, hučela čerpadla a za domem nám parkovalo asi šest hasičských aut. Nejprve jsme málem měli infarkt. Pak se ukázalo, že hořela chata kousek od nás, naštěstí v ní nikdo nebyl, ale stojí přímo u lesa, takže to bylo dost rizikové. Naštěstí nikdo nebyl uvnitř, ale celý Štědrý den nám po zdech blikalo modré světlo majáčků a ozýval se hukot, který nepřeřvalo ani hlasité "Ježíšku, panáčku" z rádia. Nicméně druhou večeři (další smažený kapr se salátem a kapří polévka s krutonky) jsme si dali a pomalu jsme se vrátili zpět do sváteční nálady. S rozdáváním dárku jsme však kvůli tomuto vytržení začali až kolem deváté vybalovali jsme do noci.

Vánoce s mými rodiči

Marka jsem obdarovala koženými řidičskými rukavicemi z Napa Dobříš (vypadají přesně jako ty, co nosil Adam ve filmu Přežijí jen milenci, což ovšem nebyl záměr, ale bonus navrch), dračím kalendářem a předplatným časopisů Spark a Fakker. Taťkovi jsem dala knihy o architektuře, což je pro něj v podstatě synonymem Vánoc, a vánoční CD Neckáře - není to zrovna můj žánr, ale musím uznat, že zvlášť některé skladby jsou hodně povedené. Mamka dostala aromalampu z Fleru i s olejíčky a navíc jsem jí nechala zrestaurovat a vsadit do nových desek památeční kuchařku po babičce.
Sama jsem dostala nějaké to oblečení, šperky z Bali i z Čech, fikanou dřevěnou mísu ze Senegalu, knihy, několik domácích dekorací a s Markem jsme napůl obdrželi směs na přípravu Guláše :D.

A několik povánočních fotek, když přijela moje sestra s bratrem, neteří Karolínkou a psem Joudou:
Upírek a Jouda :D

A po Vánocích přišel čas zkouškového, ve kterém setrvávám doteď :). Doufám, že jste si svátky užili a že jste je zvládli v klidu a bez požáru :).

Komentáře

 1. Pes Jouda mě dostal. =D

  Skvělej článek. Jelikož patřím mezi ty, kdo nechávají nákup dárku na poslední chvíli ačkoliv se každoročně dušují, že příští rok začnou se vším dřív, moc mě Tvoje vyvedení z míry pobavilo.

  Musím říct, že obdivuji Tvůj smysl pro obdarování. Ty dárky mají vážně kouzlo a nápad! Já koupím mamce poukaz na masáž a může být ráda, že má aspoň něco. =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jouda dostal i mě, nejradši bych si ho nechala :D. Ale naší starou kočku Příšeru by z toho asi kleplo :D.
   Děkuju. Všichni mě týden před Vánoci ujišťovali, že mám ještě spoustu času :D.
   Já nakupuju dárky snad ještě radši, než je dostávám. Jsem asi jedinej člověk na světě, kterej má před Vánoci problém spíš s tím, že má vymyšleno tolik dárků, že si prostě nemůže dovolit koupit všechny :D.

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts. 

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…