Přeskočit na hlavní obsah

Northern Germany 2015

As I said, I have some posts about last two years. This is the first one of them - a trip with my parents in the June 2015. It was our last trip before my wedding.
Czech people have little bit prejudices about this part of Germany, because it was (except The Bulgaria) the only foreign country where they could travel during the era of communism. They'll usually tell you there's nothing interesting. We went there because my father did his school practice in local restaurant when he was at teen age. He always told how nice it was - and we weren't disappointed. Its one of the most romantic places I've ever visited. Spa towns, bays with yachts, sandy beaches and specific nature.

I had my diary there and made some notes:
- it's really comfortable to travel in a dining car (with pancakes and cidre)
- we saw many amazing herons, cranes, crows and a huge flock of storks flying right next to our train
- Berlin main train station was full of metalheads because of some German metal festival
- the German coast is interwoven with water canals, where the lurking cats sit (twice as big as ours - and look wild O.o) and hunt for fish

And now tons of photos:


TRAIN and BERLIN MAIN STATION




 HERINGSDORF and AHLBECK




 






Restaurant where my father worked as a teenager is still there :).






































SEA, BEACHES and PIERS of USEDOM ISLAND




















WOLGAST




























 GREIFSWALD






























Yes, really tones of photos :D. But this place is worth it.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Wave Gotik Treffen 2014 - část první

Před několika dny jsem si splnila sen a vydala jsem se s Markem na německý Wave Gotik Treffen, což je, pokud vím, největší gothic festival v Evropě. Měla jsem v úmyslu napsat normální článek, ale jen popis příjezdu a hotelu mi zabral půl stránky, proto jsem ho zase smazala a raději se inspirovala u Ophelie a připravila článek ve formě deníku v bodech.
A jsme tu :)
A few days ago my dream came true - me and Marek had been at Wave Gotik Treffen (the biggest gothic festival in Europe, I think). I don't want to do any long translation, I'll write just the main facts. 

Lednové focení, část první

Před pár dny mi fotograf Lukáš Šimonek nabídl focení. Už dlouho jsem nic podobného nedělala a tak jsem se této nabídky hned chytila a již za pár dní jsme se vydali na fotografickou procházku. Původně jsme měli v úmyslu fotit v přírodě na sněhu, ovšem přes víkend sníh roztál, proto jsme plány změnili a rozhodli se pro omšelé městské prostředí. Nejprve jsme začali v podzemních chodbách na Vltavské. Je to malá síť liduprázných, špinavých chodeb, které dnes využívají jen bezdomovci. Naštěstí byla taková zima, že jsme žádného nepotkali. Dále jsme pokračovali na Letnou, ke kyvadlu, ale to už musím rozdělit do dalšího postu.

Zpět k Vánocům

Já vím, že počasí venku právě nepřeje vánočním náladám, ale konečně se mi dostaly do rukou vánoční fotky. Naše letošní Vánoce byly ve znamení kabelek a knih. Kabelky jsem původně chtěla  nafotit, ale nakonec jsem se rozhodla je přidat jako větší outfitový post, až všechny postupně vezmu do společnosti. Naproti tomu knihy jsem nafotila hned. Letos se u nás rozdalo celkem čtrnáct knih, z toho osm jsem dostala já. Nějakou tu knihu najdu pod stromečkem každý rok, ale v takovém počtu naposled ještě na základce. Dostala jsem tři povídkové, dva romány, jednu dokumentární, jeden komiks a jednu v angličtině. Také tak rádi dostáváte knihy? Miluji vůni nových knih :). Škoda jen, že kvůli učení se na zkoušky teď nemám na čtení dostatek času. (Marek říká, že zním jako Hermiona :D).

I know that the weather outside is not exactly in the Christmas mood, but I finally got into hands some Christmas photos. Our Christmas this year was in name of handbags and books. Firstly I'd like to shot handbags,…